Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Açmanın Avantajları Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Giderleri Nelerdir?

Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Açmanın Avantajları Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Giderleri Nelerdir?

Trendyol Go Kurye Başvuruları İçin Vergi Levhası Çıkarmak ve Fatura Kesmek, Trendyol Go kurye Başvuru, trendyol go kurye şirket açma, Trendyol Go Kurye Başvuruları ve Muhasebe İşlemleri

Trendyol Go ile kurye hizmeti sağlayarak kendi işinizi kurabilir ve kurye hizmeti verebilirsiniz. Trendyol üzerinden kuryecilik hizmeti verebilmeniz için bir şirketinizin olması gerekmektedir. Kurmanız gereken şirket türü şahıs, ltd yada aş olabilir. Eğer kendi işiniz olacak ve sadece bu işte siz yer alacaksanız ev adresinizi iş yeri olarak göstererek kira stopajı ödemeyerek şahıs şirketinizi kurup bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Kendi işinizi yapacak ve ev adresinizi şirketinizin adresi olarak göstermek isterseniz kurmanız gereken şirket türü şahıs şirketi olacaktır. Şahıs şirketinin kuruluşu ve gerekli evrakları konusunda bilgi almak için Şahıs Nasıl Kurulur ve Gerekli Evraklar yazımızı okuyabilirsiniz.

Şahıs şirketi kurma maliyeti ile ilgili detaylı bilgi almak için HAKAN YİĞİT – YİĞİT Mali Müşavirlik Hizmetleri 0532 157 5261 / 0505 000 7111 numaralı telefonlarımızdan ya da info@yigitmalimusavirlik.com.tr mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Trendyol Go üzerinden kurye hizmeti vermek istediğinizde iki tip başvuru şekli bulunmaktadır. Bunlar, Motosikletle ve hafif ticari araçla çalışma tipidir. Motosiklet ile yapılacak olan kurye işlemlerinde araç tipi zorunluluğu  bulunmamaktadır. Fakat arabalı dağıtımda, araç tipinin ticari olması ve aracın belirlenen şartlara uygun olması gerekmektedir. Kurye tipinizi belirledikten sonra bununla ilgili olarak araç temininde bulunmalı ve şirket kuruluşlarını. gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kurye işini bireysel bir şekilde sağlayacaksanız şahıs şirketini gün içerisinde kurarak faaliyetinize başlayabilirsiniz.

Kuryecilik faaliyeti şahıs şirketi kurmaya ve home ofis olarak çalışmanıza uygundur. Dolayısıyla ev adresinizi şirket adresi olarak gösterebilirsiniz. Ev adresiniz için yapacağınız elektrik, su, internet ve kira ödemelerinin de yarısını gider olarak gösterebilirsiniz.

Şahıs şirketinin kurulumuyla birlikte yasal prosedür başlamış olacaktır. Artık fatura kesebilir ve yapılan masrafları gider olarak gösterip vergiden düşebilirsiniz. Şirket kurulumuyla birlikte vergi dairesine kayıtlı vergi mükellefi olmuş olursunuz.

 

Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Şahıs şirketi kurmak için gerekli olan belgeler çok kısa sürede temin edilecek evraklardan oluşmaktadır. Gerekli olan belgeleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

İmza Beyannamesi (Noter)

Tapu Fotokopisi yada Kira Kontratı

Yerleşim yeri (İkametgah) Belgesi (E-Devlet)

Araç alış senedi ve ruhsat

 

Şahıs Şirketi Kurmak İçin Kira Stopajı Öder miyim?

İşyeri adresiniz dükkan, ofis ya da oturduğunuz ev (home ofis) de olsa, net kira tutarının 1/4 ‘ü sizin ödemeniz gereken stopaj tutarı olacaktır. Örneğin; kira sözleşmeniz aylık net 1.000 TL ise, kira tutarınız için her ay 250 TL kira stopajı hesaplanır ve her 3 ayda bir 750 TL şeklinde muhtasar beyannamenizde tahakkuk edilir.

İşyeri adresinizde kiracı değil, tapulu sahibiyseniz kira stopajı ödemezsiniz. Ya da sanal ofislerde olduğu gibi adresinizi bir şirketten kiralama söz konusuysa yine kira stopajı ödemezsiniz.

 

 

Trendyol GO Şahıs Şirketi Açmanın Avantajları Nelerdir?

Trendyol Go için şahıs şirketini ne gibi avantajları bulunmakta bunları inceleyelim.

Muhasebe ücreti diğer şirketlere göre düşüktür.

Kurulum işlemleri aynı gün yapılıp faaliyete başlanılması.

Gelir durumuna göre vergilendirmenin yapılması

Kuruluş ve dönemsel maliyetin düşük olması

Genç Girişimci İstisnasından Faydalanıyor musun ?

** İlk defa gelir vergisi mükellefi olmak

** 29 yaşını doldurmamış olmak( 30 yaşından gün almamak )

** 3 yıl vergilendirme döneminde, elde ettikleri kazançların 75.000,00 TL’lik

kısmı Gelir Vergisinden İSTİSNA tutuluyor

** 1 yıl boyunca Bağ-kur prim desteği sağlanacaktır. Böylece aylık olarak

ödenmesi gereken prim 1 yıl boyunca Devlet hazinesinden karşılanacaktır

 

Şirket kuruluşunu gerçekleştiren girişimci artık vergi dairesine kayıtlı bir vergi mükellefi olur. Vergi levhası ile sadece Trenyol Go uygulamasında değil; GetirYemek Sepeti BanaBiİste GelsinFiyuuTıkla GelsinBiSuMigros Hemen, , MahallemKapında gibi diğer uygulamalarda da faaliyet gösterebilirsiniz.

 

Trendyol GO Şahıs Şirketi Giderleri Nelerdir?

Şirket kurulduğunda vergi dairesine belirli periyotlarda vergi ödemesi yapılmaktadır. Yine burada yer alan ücretler yıllara göre farklılıklar göstermektedir. Vergi kalemlerini aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz.

KDV (Katma Değer Vergisi) Beyannamesi (AYLIK)

Muhtasar Beyannamesi (ÜÇ AYDA BİR)

Gelir Geçici Beyannamesi (ÜÇ AYDA BİR)

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Vergi dairesine olan sorumluluğunuz aylık, üç aylık ve yıllık olmak üzere iki çeşittir.

Şahıs şirketi kurma maliyeti ile ilgili detaylı bilgi almak için HAKAN YİĞİT – YİĞİT Mali Müşavirlik Hizmetleri 0532 157 5261 / 0505 000 7111 numaralı telefonlarımızdan ya da info@yigitmalimusavirlik.com.tr mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Trendyol GO Muhasebe İşlemleri

Trendyol Go ile kuryecilik faaliyetlerini sağlamak için bir mali müşavir ile çalışmanız gerekmektedir. Gelir ve gider durumlarınızı vergi dairesine bildirmek ve beyanname hazırlaması için bir muhasebeci ile çalışmalısınız. İstanbul içinde ve dışında bir çok mükellefle birlikte çalışma sürdürmekteyiz. Kurulum ve faaliyet işlemlerinizin tarafımızca sağlanması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vergilendirme döneminizin sorunsuzca geçmesi ve haklarınızın size belirtilmesi için hakan YİĞİT Mali Müşavirlik Hizmetleri 0532 157 5261 / 0505 000 7111 numaralı telefonlarımızdan ya da  info@yigitmalimusavirlik.com.tr

 

 

 

 

Şahıs şirketi kurma maliyeti ile ilgili detaylı bilgi almak için HAKAN YİĞİT – YİĞİT Mali Müşavirlik Hizmetleri 0532 157 5261 / 0505 000 7111 numaralı telefonlarımızdan ya da info@yigitmalimusavirlik.com.tr mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kuruluş, şirket kuruluşu 2021, şirket açılışı,  2021 kuruluş,  şahıs şirketi,  şahıs şirketi kuruluş süreci, şahıs şirketi açılış prosedürleri, şahıs şirketi kurma aşamaları, şahıs şirketi açılışı için gerekli belegeler, şahıs firması kurmak için gerekli belgeler, trendyol şirket kuruluşu, trendyol, vergi levhası, e ticaret, 2021 şahıs şirketi için gerekli evraklar, şahıs firması açılış süreçleri, şahıs şirketi nasıl kurulur, . Mali Müşavir, Mali Müşavir Hakan Yiğit, şirket Kuruluşu, Şahıs şirketi Kuruluşu

* 2021 Şirket kuruluşu – 2021 Anonim Şirket kuruluşu – 2021 Limited Şirket kuruluşu – 2021 Şahıs Firması kuruluşu – 2021 Home ofis kuruluşu – 2021 Sanal ofis kuruluşu – 2021 E ticaret Kuruluşu

2021 limited şirket kuruluşu, limited şirket nasıl kurulur, limited şirket kuruluş işlemleri nelerdir, adım adım limited şirket kuruluşu 2020limited şirket kuruluş süreci, limited şirket kuruluş prosedürleri,trenyol, trenyol şirlet kurmak, vergi levhası, 2021 limited şirket,  adım adım limited şirket nasıl kurulur, limited şirket kurmak için gerekli belgeler, 2021 ltd kuruluşu, ltd kuruluş işlemleri, trendyol, trendyol şirket kuruluşu, vergi levhası, geleneksel girişimci, kosgep, ltd nasıl kurulur, adım adım ltd kuruluşu, ltd kuruluş prosedürleri, limited şirketi nasıl kurabilirim

*Şişli Mali Müşavir – Mecidiyeköy Mali Müşavir – Kağıthane Mali Müşavir – Perpa Mali Müşavir – Bakırköy Mali Müşavir – Bahçelievler Mali Müşavir – Merter Mali Müşavir ve İstanbul Mali Müşavir Hakan Yiğit

*Şirket kuruluşu – Anonim Şirket kuruluşu – Limited Şirket kuruluşu – Şahıs Firması kuruluşu – Home ofis kuruluşu – Sanal ofis kuruluşu – E ticaret Kuruluşu

* Şişli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, Kosgeb, İşkur Teşviği, Şirket Kuruluşu, Sgk Danışmanlık, Vergi Hizmetleri, Defter Tutma, Raporlama ve Muhasebe Hizmetleri

Trendyol Go Kurye Başvuruları İçin Vergi Levhası Çıkarmak ve Fatura Kesmek, Trendyol Go kurye Başvuru, trendyol go kurye şirket açma, Trendyol Go Kurye Başvuruları ve Muhasebe İşlemleri Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Açmanın Avantajları Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Giderleri Nelerdir?,

* Şişli şirket kuruluş işlemleri, şişli muhasebeciler, şişli mali danışmanlık, şişli muhasebe büroları, şişli smmm, Şişli Serbest muhasebeci mali müşavirlik bürosu, trendyol, trendyol şirket kuruluşu, vergi levhası, geleneksel girişimci, kosgep, Mali Müşavir, Mali Müşavir Hakan Yiğit, şirket Kuruluşu, Şahıs şirketi Kuruluşu

şirket,kuruluş, işyeri açılışı,  şirket kuruluşu, Şişli şirket kuruluşu, şirket kurma aşamaları, şahıs şirketi nasıl kurulur, şahsı şirketi kuruluş maliyeti,  2021 şahıs şirket kurma maliyeti ,trendyol, trendyol şirket kuruluşu, vergi levhası, geleneksel girişimci, kosgep, şahıs şirket kaç günde kurulur, Şişli mali müşavir, hangi şirketi kurmalıyım, limited şirket nasıl açılır, limited şirket nasıl kurulur, istanbulda firma açma

şirket,kuruluş, işyeri açılışı,  şirket kuruluşu, Bahçelievler şirket kuruluşu, şirket kurma aşamaları, şahıs şirketi nasıl kurulur, şahsı şirketi kuruluş maliyeti,  2021 şahıs şirket kurma maliyeti , şahıs şirket kaç günde kurulur, Bahçelievler mali müşavir, hangi şirketi kurmalıyım, limited şirket nasıl açılır, limited şirket nasıl kurulur, istanbulda firma açma

şirket,kuruluş, işyeri açılışı,  şirket kuruluşu, Güngören şirket kuruluşu, şirket kurma aşamaları, şahıs şirketi nasıl kurulur, şahsı şirketi kuruluş maliyeti,  2021 şahıs şirket kurma maliyeti , şahıs şirket kaç günde kurulur, Güngören mali müşavir, hangi şirketi kurmalıyım, trendyol, trendyol şirket kuruluşu, vergi levhası, geleneksel girişimci, kosgep limited şirket nasıl açılır, limited şirket nasıl kurulur, istanbulda firma açma

şirket,kuruluş, işyeri açılışı,  şirket kuruluşu, Şirinevler şirket kuruluşu, şirket kurma aşamaları, şahıs şirketi nasıl kurulur, şahsı şirketi kuruluş maliyeti,  2021 şahıs şirket kurma maliyeti , şahıs şirket kaç günde kurulur, Şirinevler mali müşavir, hangi şirketi kurmalıyım, limited şirket nasıl açılır, limited şirket nasıl kurulur, istanbulda firma açma

şirket,kuruluş, işyeri açılışı,  şirket kuruluşu, Perpa şirket kuruluşu, şirket kurma aşamaları, şahıs şirketi nasıl kurulur, şahsı şirketi kuruluş maliyeti,  2021 şahıs şirket kurma maliyeti , şahıs şirket kaç günde kurulur, Perpa mali müşavir, hangi şirketi kurmalıyım, limited şirket nasıl açılır, limited şirket nasıl kurulur, istanbulda firma açma

kuruluş, şirket kuruluşu 2021, şirket açılışı,  2021 kuruluş,  şahıs şirketi,  şahıs şirketi kuruluş süreci, şahıs şirketi açılış prosedürleri, şahıs şirketi kurma aşamaları, şahıs şirketi açılışı için gerekli belegeler, şahıs firması kurmak için gerekli belgeler, trendyol, trendyol şirket kuruluşu, vergi levhası, geleneksel girişimci, kosgep, 2021 şahıs şirketi için gerekli evraklar, şahıs firması açılış süreçleri, şahıs şirketi nasıl kurulur

2021 limited şirket kuruluşu, limited şirket nasıl kurulur, limited şirket kuruluş işlemleri nelerdir, adım adım limited şirket kuruluşu 2020limited şirket kuruluş süreci, limited şirket kuruluş prosedürleri, 2021 limited şirket,  adım adım limited şirket nasıl kurulur, trendyol, trendyol şirket kuruluşu, vergi levhası, geleneksel girişimci, kosgep, limited şirket kurmak için gerekli belgeler, 2021 ltd kuruluşu, ltd kuruluş işlemleri, ltd nasıl kurulur, adım adım ltd kuruluşu, ltd kuruluş prosedürleri, limited şirketi nasıl kurabilirim

2021 aş kuruluş, 2020, 2021 anonim şirket, şirket kuruluşu,şirket açılışı, anonim şirket kuruluş süreci, adım adım anonim şirket kurmak,2020 aş şirket kaç günde açılır, anahtar teslim şirket kuruluşu, 2021 anonim şirket kuruluş prosedürleri, anonim şirket nasıl kurulur, anonim şirket kaç günde kurulur , tek kişi anonim şirket kurma aşamaları, aş kuruluşu, aş kurulum işlemleri, 2021 adım adım anonim şirket kuruluşu, aş kurmak, aş kurarken dikat edilmesi gerekenler, anonim şirket kaç günde kurulur , aş açılış işlemleri, adım adım aş açılışı, e ticaret, trendyol, trendyol şirket kurmak, e ticaret şirket kurmak, vergi levhası, mali müşavir, hakan yiğit, Trendyol Go Kurye Başvuruları İçin Vergi Levhası Çıkarmak ve Fatura Kesmek, Trendyol Go kurye Başvuru, trendyol go kurye şirket açma, Trendyol Go Kurye Başvuruları ve Muhasebe İşlemleri Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Açmanın Avantajları Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Giderleri Nelerdir?,

× Yardıma İhtiyacın Mı Var? Tıkla