YAZILIM & WEB TASARIM ŞİRKETİ KURULUŞ VE İZİNLERİ 2021

YAZILIM & WEB TASARIM ŞİRKETİ KURULUŞ VE İZİNLERİ

      Bu bölümümüzde , Yazılım & Web tasarım sektöründe işyeri  açmayı düşünen girişimciler için, işyerinin kuruluş aşamaları, prosedürleri ve maliyetleri hakında bilgi paylaşacağız.  

       Öncelikle belirtmek gerekirse, Yazılım & Web tasarım sektöründe şirket  kurmak isteyen girişimciler bireysel şirket veya sermaye şirketi kurup , ticari faaliyetlerde bulunabilirler.  Yani şirket türünün , yasal prosedürler açısından önemi yoktur.   Lakin, ticari prejtij ve çalışılan firmalara sağlayacağı güven açısından,  bizim tavsiyemiz, sermaye şirketi kurmaları yönündedir. Bu Limited ya da anonim şirket olabilir.

Etiket; kuruluş, şirket kuruluşu,şirket açılışı, Yazılım & Web tasarım şirketi nasıl açılır, Yazılım & Web tasarım şirketi kuruluş maliyeti, Yazılım & Web tasarım şahıs şirketi, Yazılım & Web tasarım limited şirket, Yazılım & Web tasarım anonim şirket, Yazılım & Web tasarım şirketi kuruluşu

       Yazılım & Web tasarım şirketi kuruluş süresi, kuracağınız şirket türünüe göre değişiklik gösterecektir.  Bireysel şirketler, bir gün içinde kurulabilirken , Sermaye şirketlerinde bu süre, ortalama 5-7 iş günü’dür.

      Kuruluş sürecinin sonunda, gerekli izinleri aldıktan sonra şirketler fatura kesebilecek düzeye gelmektedirler.  Bu sektöre yatırım yapmak isteyen girişimciler öncelikle hangi kuruluş yöntemini seçeceklerine karar vermeliler. Kanunen herhangi bir kuruluş türünü seçmelerinde önlerinde bir engel bulunmuyor. Bu aşamadan sonra tercih ettikleri kuruluş türüne ait evrakları hazırlamalılar.

      Şirket kuruluş süreçleri ve maliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler için, aşağıdan ilgili linki tıklayınız ;

Bireysel Şirketler

Sermaye Şirketleri

YAZILIM & WEB TASARIM ŞİRKETİ KURULUŞ SÜRECİ

YAZILIM & WEB TASARIM ŞİRKETİ BAŞVURU VE İZİNLER

 

Genel anlamda, E-ticaret şirketi & e-ticaret firması işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak. İşyeri Ruhsatı için ise belediyeden izin alınacaktır.

 • Vergi Dairesi

 • Sosyal Güvenlik Kurumu

 • Ticaret Odası / Meslek Odaları

E-ticaret şirketi & e-ticaret firması Kuruluş Sonrası Maliyetler

      E-ticaret şirketi & e-ticaret işi yapacak şirketlerin genel anlamda katlanacakları maliyetler aşağıdaki gibidir. Bu maliyetler firmanın kar – zarar ve iş hacimine göre farklılık göstermektedir.

 • Her ay KDV

 • Her ay çalışanınız var ise sigorta primi

 • Her ay BAĞKUR priminiz

 • Üç ay da bir ya da aylık Stopaj

 • Üç ay da bir Geçici Vergi

 • Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi

 • Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz

 • Aylık Mali Müşavir Ücretleri

Yazılım & Web tasarım Şirketi Kuruluşu ve Devlet Destekleri

        Şirket kuruluşundan önce KOSGEB aracılığı ile girişimcilik eğitim programlarına katılmanız ve gerekli süreci tamamlamanız durumunda şirket kuruluşu giderlerinizi devlet desteği olarak geri ödemesiz geri alabilirsiniz.

        Kuruluş sonrası yapacağınız bazı harcamalar devlet destek ve teşvikleri kapsamında olacak. Bu teşvik ve destekleri KOSGEB, İŞKUR, Ekonomi Bakanlığı üzerinden kullanabilmektesiniz.

 

Yazılım & Web Tasarım Şirketi kuruluşu maliyeti ile ilgili detaylı bilgi almak için YİĞİT Mali Müşavirlik Hizmetleri  HAKAN YİĞİT 0532 157 5261 / 0505 000 7111 numaralı telefonlarımızdan ya da  info@yigitmalimusavirlik.com.tr mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

× Yardıma İhtiyacın Mı Var? Tıkla